Zuzana Vaverkova
IČ: 06608736

Jižní Morava

+420 775 186 799

Svatební sezona č. 1

Svatební sezona č. 1

Odříkaného chleba největší krajíc. To je přesně o mě a focení svateb.
Nikdy by mě nenapadlo, že budu dělat právě tohle.

Dostala jsem se k tomu úplně tím nejpřirozenějším způsobem. Několik mých přátel mě ještě jako relativně nezkušenou amatérku požádalo, jestli bych jim nevyfotila svatbu. Sotva jsem před tím pár svateb viděla, takže jsem z toho měla pořádně nahnáno. Bylo to doslova učení se plavat
v rozbouřeném moři. Leč podařilo se. V rozbouřeném moři jsem se plavat naučila, a já jsem zjistila že mě to nejen docela jde, ale že mě to hlavně moc baví. Fotky se líbily, přátelé mě začali doporučovat svým dalším přátelům,
a já si řekla, že když je po mých fotkách poptávka, tak zkusím udělat
i oficiální nabídku.

Bylo to letos na jaře. Živnost už jsem měla dříve, kvůli grafice. Technické vybavení jsem doplnila jen lehce. Zbývalo už jen vytvořit ukázkové portfolio a zaregistrovat se na svatebním portále, kde jsem chtěla nabídnout své služby.

Moc jsem tomu nedávala, udělala jsem to spíš na zkoušku. Říkala jsem si, že fotografů už je víc než dost a práce pro dalšího už se beztak nenajde.
Mé překvapení bylo obrovské, když jsem za jediný týden obsadila polovinu termínů, které jsem dala k dispozici.

Od června do října jsem se nezastavila, a kdybych nebyla přihlášená na workshop u Soňky Škeříkové, pokračovala bych ještě v listopadu. Navštívila jsem spoustu krásných míst a poznala spoustu báječných lidí, kteří jsou už
v tuto chvíli ve šťastném manželství.

Ještě není ani konec roku, a můj diář na příští sezónu už se opět rychle plní. Ve svatbách jsem se našla a určitě se tomu chci věnovat dál. Fantasy fotek se ovšem rozhodně nevzdám.

Co byl ale ten impuls který rozhodl že budu fotit svatby?
Shodou okolností jsem v té době připravovala svou vlastní svatbu. Od samého začátku jsem chtěla, aby mi fotila Kája Ryvolová, ale protože to má ode mě celkem kus, připravovala jsem se na možnost, že mi dá košem a tak jsem projížděla trh českých svatebních fotografů.
Zjistila jsem že praktickynikdo nefotí svatby způsobem, jakým bych chtěla.

Když jsem tedy už věděla, že bych svatby opravdu fotit mohla, rozhodla jsem se že na trh přinesu něco co jsem samotná hledala: fotky přirozené, ale hezky upravené. Ano, je to mnohem víc práce, ale svatba je v nejlepším případě jen jedna, a já nevidím jediný důvod proč by nevěsta měla být zvěčněna s pupínky nebo kruhy pod očima. Stejně tak ženich opravdu nemusí mít záděry na nehnech nebo červené uši.

Post a Comment