Zuzana Vaverkova
IČ: 06608736

Jižní Morava

+420 775 186 799

O mně

Vyprávím příběhy pomocí fotografií. A zobrazuji svět tak, jak jej chci vidět.

Jmenuji se Zuzana Vaverková

nebo taky Morgana, což je přezdívka z táborových mladých let. Miluji příběhy, pohádky, mýty a legendy. A také mám ráda všechno neobyčejné a charismatické, což ve své tvorbě propojuji.

Je mi 26 let a fotografování se aktivně věnuji pátým rokem. Vždy jsem byla velmi esteticky zaměřená a mám přirozenou potřebu tvořit. Vystudovala jsem střední školu grafickou, což mi dalo dobrý základ práce ve Photoshopu. Přestože mě původně lákaly fotomontáže, postupem času jsem si naopak zamilovala produkci, a snažím se dělat co nejvíc věcí doopravdy. Tvořím kompletní scénu od výběru místa až po výrobu doplňků.

Nesnáším zdlouhavé příručky a manuály, vše si potřebuji zažít na vlastní kůži. Proto hodně experimentuji a zkouším metodou pokus/omyl. Navštěvuji ale praktické kurzy a workshopy konkrétních fotografů, jejichž práce mě zajímá. Učím se tedy přímo od svých vzorů.

Jsem toho názoru, že buď můžete dělat několik věcí průměrně a nebo jednu věc skvěle. Nejsem typ univerzálního fotografa, který fotí všechno od koncertu přes miminka až po architekturu. Já jsem si zvolila fine art a jsem mu dokonale věrná. I svatby jsou fine art. Tedy mohou být. V mém podání určitě. Svatebních fotografů je zdánlivě hodně, dobrých fotografů je málo a fotografů, kteří vám sednou profesně i lidsky a odpovídají vašim požadavkům je hrubý nedostatek. Sama jsem na to dojela, když jsem sháněla fotografa na svou vlastní svatbu. Od té doby se snažím být přesně tím, koho jsem sama hledala. A dělám to moc ráda.

Jo a tykejte mi.